banner

MBA Okulları’ndan 21 öğrenciye bilim bursu
Eğitim dünyasında yeni bir dönem başlatan MBA Okulları; Ankara, Bursa ve İstanbul’da ortaöğretim 8’inci sınıfta eğitim gören öğrencilerin ulusal veya uluslararası yarışmalarda dereceye giren “fen bilimleri, teknoloji ve sosyal bilimler” alanlarındaki projelerine ‘bilim bursu’ verecek. 2 Temmuz tarihine kadar devam edecek başvurular sonrasında burs almaya hak kazanan 21 öğrencinin projelerinin hayata geçmesi için akademik destek de sağlanacak.

sezgin_sunay_mDünya standartlarında, çağdaş, yeniliklere öncülük eden bir eğitim kurum olma vizyonu ile ilerleyen MEDICANA Eğitim Grubu iştiraki MBA Okulları; kampüslerinin bulunduğu Ankara, Bursa ve İstanbul illerinde 21 öğrenciye; Anadolu ve Fen Liseleri’nde yüzde 100’e varan oranda eğitim desteği sağlayan ‘bilim bursu’ verecek. ‘Projeni getir, bursu kap’ sloganıyla ortaöğretim 8’inci sınıflarda okuyan öğrencilerin fen bilimleri, teknoloji ve sosyal bilimler alanlarında gerçekleştirdiği, ulusal veya uluslararası programlarda dereceye giren projelerini desteklemeyi hedefleyen MBA Okulları, burs kapsamında seçilen projelerin hayata geçmesi için akademik destek de sağlayacak.

SEZGİN SUNAY; "AKADEMİK KADROMUZ DEĞERLENDİRECEK”

Öğrencilerin başvurularının kabul edilmeye başlandığını ifade eden MBA Okulları Kurucu Temsilcisi Sezgin Sunay; “Sosyal bilimler, fen bilimleri ve teknoloji alanında bilgi üretmek isteyen öğrencilerin projelerini dinleme ve hayata geçirilmesinde akademik destek sağlama konusunda son derece heyecanlıyız. Kampüslerimizde; Anadolu ve Fen Liseleri’nde görev yapan akademik kadromuz tarafından birebir yapılacak görüşmelerin ardından her kampüsümüzden üç öğrenci olmak üzere üç ilde toplam 21 öğrenciye eğitim desteği sağlayan bilim bursu vereceğiz. Tüm okullarımızda bilişsel, zihinsel ve sosyal alanlarda evrensel bakış açısına sahip öğrenciler yetiştirmek ve ulusal ve uluslararası platformlarda kendilerini ifade etmelerini sağlamak hedefi ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

2 Temmuz 2021 tarihine kadar devam edecek olan bilim bursu imkânından yararlanmak isteyen ortaöğretim 8’inci sınıf öğrencilerinin, MBA Okulları’nın web sitesi www.mbaokullari.com adresindeki başvuru formunu doldurması yeterli olacak.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.