banner

EF’ten dünya çapında yabancı dil yarışması!
EF Uluslararası Dil Merkezleri’nin ’Global English Challenge’ yarışmasıyla; dünyanın dört bir yanında liseler, İngilizce seviyelerini yarıştırıyor.
EF yabancı dil yarışmasıEF Uluslararası Dil Merkezleri’nin “Global English Challenge” yarışmasıyla; dünyanın dört bir yanında liseler, İngilizce seviyelerini yarıştırıyor…

Dünyanın yurtdışı eğitim lideri EF Uluslararası Dil Merkezleri, ilk kez dünyanın dört bir yanından ortaokul ve lise öğrencilerinin katılabileceği özel bir İngilizce dil seviyesi yarışması düzenliyor. Okullar ve ülkeler arası İngilizce seviyelerinin yarıştığı EF Global English Challenge, 23 Aralık 2011’e kadar devam edecek. Yarışmayı kazananlar, 9 Ocak 2011’de açıklanacak ve EF Global English Challenge kursuna katılmak üzere Nisan 2012’de İngiltere’ye ücretsiz bir gezi kazanacak.

İngilizce öğretmenleri, yarışma kapsamında www.ef.com.tr/englishchallenge internet adresine girerek sınıflarını yarışmaya kaydediyor ve öğrencilerinin İngilizce seviye tespit sınavına girmesini sağlıyor. Sınava giren öğrenciler arasından seviyesi en yüksek 15 kişi, sınıfını temsil ediyor. Öğretmenler ayrıca, öğrencilerinin Türkiye ve dünya sıralamasında kaçıncı olduğunu da öğrenebiliyor.
EF Türkiye Genel Müdürü Mehlika Babaoğlu, “EF’in yayınladığı ve dünya genelinde İngilizce becerilerini ölçen English Proficiency Index (EPI) raporuna göre, Türkiye maalesef sondan birinci… Bu da, özellikle genç yaşlarda yabancı dil eğitiminin ne kadar önemli olduğunu bize bir kez daha gösteriyor. Ve tabii; yabancı dil eğitimi, ana dilin konuşulduğu ülkelerde alınan eğitimlerle desteklendiği zaman cok daha kalıcı ve etkin şekilde öğreniliyor. Dünya genelinde gerçekleştirdiğimiz Global English Challenge yarışmasıyla, ortaokul ve lise öğrencilerinin mevcut İngilizce seviyelerini görmelerini ve kendilerini yabancı dil konusunda geliştirmelerini teşvik ediyoruz” şeklinde konuştu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.