banner

Vedubox Yeni Nesil Eğitim Modeli: Hibrit ya da Online Eğitim
Covid-19 döneminde eğitime dair tüm algılar, tüm uygulamalar değişti. Online ve hibrit eğitim hayatımızın bir parçası haline geldi. 

vedubox_hibrit_adÖnümüzdeki dönemde Covid-19 hayatımızdan çıksa bile dijitalleşme hayatımızda kalacak. Artık bu dönüşüme katılmak, dijital dönüşümü en iyi şekilde yönetmek eğitim sektöründe başarılı olmanın tartışmasız bir koşulu.
Bu yalnızca bir alışkanlık olmanın ötesinde, online eğitimin avantajlarının deneyim yoluyla öğrenilmesinden kaynaklanıyor. Bütün dünya 2020 ve 2021 eğitim öğretim dönemlerini, online ya da hibrit eğitim modeliyle geçirdi. Uzaktan eğitim için teknolojik altyapıyı sağlayan Vedubox olarak bizim öngörümüz, online eğitimin belli alanlarda devam ederken örgün eğitimde hibrit eğitime geçeceği yönünde.

HİBRİT EĞİTİM NEDİR?

Hibrit eğitim, en basit haliyle online eğitim ile yüz yüze eğitimi harmanlamak olarak açıklanabilir. Pek çok pratiği bir araya getiren eğitim sürecinde eğitmenler ve yöneticiler, eğitim programını en yüksek verim alacak şekilde online ve yüz yüze dersler birlikte tasarlayabiliyor. Örneğin, yüz yüze yapılan konu anlatımları, tüm öğrencilerin istediği cihazdan istediği zaman ulaşabileceği paneli kullanarak yapılacak pratiklerle pekiştirilebilir.

Hibrit eğitim modelinde bu tip çalışmalarla, online eğitim ile yüz yüze eğitim birbirine entegre edilerek daha verimli dersler işlenebilir. Böylelikle eğitimden alınacak sonuçlar daha kalıcı olabilir.

Eğitimin uzaktan uygulanacak kısmını en iyi şekilde yönetebilmek için velilere, öğrencilere, öğretmenlere ve yöneticilere kendine özel arayüzler sunan LMS, yani öğrenme yönetim sistemleri kullanılıyor. Vedubox LMS olarak, tamamen online ya da hibrit eğitim için gerekli tüm özellikleri bir arada sunuyoruz.

LMS İLE NELER YAPILABİLİR?

Böylece;

        Okullar uzaktan eğitim sistemine öğrencilerini kolayca kaydedebilir,

        İnteraktif ve farklı formatlardaki eğitim içeriklerini tek platformdan paylaşabilir,

        Yöneticiler, gerektiğinde öğretmenlerle ve öğrencilerle buradan iletişime geçebilir,

        Öğretmenler kolayca ödev verebilir veya sınav yapabilir,

        Öğrencilerin derlere aktif katılımını takip edebilir,

        Bunların yanı sıra tıpkı yüz yüze eğitimde olduğu gibi herkesin etkileşimine açık akıllı tahtada ders işleyebilir. 

 

Siz de okulunuzun dijital dönüşümünü tamamlamak için Vedubox ekibi ile hemen iletişime geçin: www.vedubox.com

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.