banner

FATİH'in tabletlerini devlet de kullanacak
Başbakan Erdoğan'ın isteğiyle tablet bilgisayarlar devlet dairelerinde de kullanılacak.

fatih-projesiFatih projesiyle öğrencilere verilen tablet bilgisayarlar bürokrasinin de ilgi alanına girdi. Hükümet bürokrasideki kağıt israfının önüne geçebilmek ve çalışmalarında teknolojiyi ön plana çıkarabilmek için denetim, alan araştırması gibi konularda tablet kullanmaya karar verdi.

Başbakan Erdoğan'ın talimatı üzerine bazı bakanlıklar harekete geçti. Bu çerçevede ilk uygulama Aile Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı'ndan geldi. Tarım Bakanlığı'nın da aynı uygulamaya geçmek için altyapı çalışmalarına başladığı öğrenildi. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nın yürüttüğü proje kapsamında tabletler ailelerin sosyal, ekonomik durumlarını irdeleyecek olan saha araştırma görevlilerine verilecek. Bu çerçevede 100 kişiyle pilot uygulama önümüzdeki ay başlayacak. Bunun için tabletlere yüklemek amacıyla Sosyal Hizmet Alan Taraması Formu oluşturuldu.

(Sabah)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.