banner

‘Üç büyükler’den ‘23 Nisan’ mesajı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Türkiye'nin üç büyük kulübü 23 Nisan mesajı yayınladı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman ve Galatasaray Kulübü 23 Nisan için şu mesajları yayınladılar;

Fenerbahçe

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Yıldırım, kulübün internet sitesinde yer alan mesajında, "Ulu Önder Atatürk'ün, tarihimizin en parlak sayfalarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni kurduğu ve geleceğimizin mimarı olan çocuklara armağan ettiği günün 94. yıl dönümünde, hem milletimizin hem de çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyorum" ifadelerine yer verdi. 

Beşiktaş 

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Orman, kulübün internet sitesinde yer alan kutlama mesajında, şunları kaydetti:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluş yıl dönümü olan bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin en parlak sayfalarından birisi olarak tarihteki yerini almıştır. 23 Nisan'ın aynı zamanda çocuk bayramı olarak kutlanması da Türkiye'nin sadece ülkemizdeki değil, tüm dünya çocuklarına verdiği değeri simgelemesi bakımından son derece anlamlıdır. En büyük Beşiktaşlı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün milletimize ve çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor; tüm çocuklarımızı ve yavru kartallarımızı sevgiyle kucaklıyorum.

Halkın takımı Beşiktaş, halkın en büyük lideri Gazi Mustafa Kemal'i sonsuza kadar saygıyla anacaktır." 

Galatasaray

 

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

 

Aysal, kulübün internet sitesinde yer alan mesajında şunları kaydetti:

 

"Bugün 23 Nisan… Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve milletin egemenliğini ilan ettiği büyük tarihsel dönüşümün 94. yıl dönümünü coşkuyla kutluyoruz.

 

Demokrasi, halk iradesi ve çağdaş uygarlık yolunda en önemli adımın atıldığı 23 Nisan 1920 tarihinden dokuz yıl sonra, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu bayramı çocuklara armağan etti. Yüce Atatürk’ün çocuklara verdiği değerin göstergesi olan bu bayram günü, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza mutlu bir Türkiye bırakabilme ödevimizi bizlere hatırlatan bir gün olarak değerlendirilmelidir. 

 

Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşabilmek ve 'milletler ailesi'nde hak ettiği onurlu yere sahip olabilmek, ancak onun ideallerini hayata geçirmek için sürekli uğraş vermekle mümkün olabilir. Galatasaray, Büyük Atatürk’ün değerlerine gerçek anlamda sahip çıkmak, koyduğu hedefler doğrultusunda Türkiye’yi dünya üzerinde layık olduğu şekilde temsil etmek ve dün olduğu gibi yarınlarda da yeni zaferleri ulusumuza armağan etmek için çalışmaya devam edecektir. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Türkiye’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor; renk ayırt etmeksizin, aynı geminin içinde olduğumuz bütün spor camiasına, ailelerine ve çocuklarına mutlu, sağlıklı ve başarılı bir gelecek diliyorum."

Kulüpten de şu açıklama yapıldı

Galatasaray Kulübü, 23 Nisan nedeniyle bu akşamki antrenmanı çocuklara açacak

Galatasaray Kulübü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. 

Kulübün internet sitesinde "Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı…" başlığıyla yer alan kutlama mesajında şu ifadelere yer verildi:

"Çocuklarımızın bayramını şenlik havasında kutlamak için Galatasaray futbol takımının bugün saat 17.00’de yapacağı antrenman, geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza açılıyor. Futbol okullarımızın öğrencileri, kulübümüzün iş ortağı firma çalışanlarının çocukları, daha önceden İstanbul içinden ve dışından başvuran okulların öğrencileriyle, taraftar dernekleri üyelerinin çocukları Florya’da futbolcularımızla tanışıyor, birlikte eğleniyor, birlikte gülüyor, bayramı birlikte kutluyor.

Galatasaray Kulübü olarak, yüce Atatürk’ün çocuklarımıza armağanı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor; çocuklarımıza ve ülkemize mutluluklar getirmesini diliyoruz. Bugün 23 Nisan, neşe doluyor Aslan!"

Türkiye Futbol Federasyonu da kutlama mesajı yayımladı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

TFF, internet sitesinden yayınladığı mesajında, "Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni açarak; halk egemenliğine dayalı demokrasinin ve cumhuriyetin temellerini atmıştır. Bu nedenledir ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletin iradesini kendisinin tayin ettiği TBMM'nin kuruluş gününü, ülkemizin teminatı ve geleceğimiz olan çocuklara da bayram olarak armağan etmiştir. TBMM'nin 94. kuruluş yıl dönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlarız" ifadelerini kullandı.

(not: Haberdeki sıralama takımların ligdeki puan sıralamasına göre verilmiştir)


YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.