banner

Aktif Kampüs Projesiyle 160 bisiklet dağıtıldı
Sağlık Bakanlığınca "Aktif Kampüs Projesi" kapsamında Hacettepe Üniversitesine hibe edilen bisikletlerden 160'ı öğrencilere dağıtıldı.

aktif kampus projesiSağlık Bakanlığınca "Aktif Kampüs Projesi" kapsamında Hacettepe Üniversitesine hibe edilen bisikletlerden 160'ı öğrencilere verildi.

Hacettepe Üniversitesine hibe edilen bisikletlerden 160'ı, Beytepe yerleşkesindeki kız ve erkek öğrenci yurdunda kalan gençlere dağıtıldı.

Dağıtım törenine katılan Rektör Prof. Dr. Murat Tuncer, "Biz ilk bisikletlerimizi Sayın Cumhurbaşkanımızın elinden aldık. Projenin isminden de anlaşılacağı üzere, inşallah kampüsümüz bundan böyle daha dinamik, daha genç olacak" dedi.

Gençlere daha hareketli yaşam tarzı sunmak istediklerini ifade eden Tuncer, kullanmak isteyen her öğrenciye bisiklet vermeyi amaçladıklarını vurguladı. Tuncer, ellerindeki ilk bin bisikleti numaralandırarak, öğrencilere dönem dönem dağıtacaklarını söyledi.

Üniversite yönetimi de bisiklet aldı

Bisiklet sayısını daha da artırmak için harekete geçtiklerini belirten Tuncer, üniversite yönetimi olarak kendilerinin de bisiklet aldığını, olabildiğince çok öğrenciye bunu kullanma imkanı sunmak istediklerini ifade etti.

Bisikletlerin tamiri için bakım merkezi açacaklarını bildiren Tuncer, "Bakım merkezinde öğrencilerimiz bisikletleriyle ilgili her türlü sorunlarına çözüm üretebilecek" diye konuştu.

Prof. Dr. Tuncer, öğrencileri daha fazla yürüyüş yapmaya özendirecek bir çalışma da başlattıklarını vurgulayarak, "Her öğrencimize bir pedometre dağıtacağız. Adım sayısını ölçeceğiz ve en çok adımı atanlara ödüller vereceğiz" dedi.

Kalan bisikletler de çekilişle lisans ve lisansüstü öğrencilerine dağıtılacak.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.