banner
banner
banner

Kültür Koleji’nde İnovasyon Kampı
Kültür Koleji, Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Genç Başarı Eğitim Vakfı ile birlikte lise öğrencileri için düzenlenen “İnovasyon Kampı”na ev sahipliği yaptı.

kultur_inovasyonLise öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen inovasyon kampına, Bakırköy ilçesindeki 10 liseden toplamda 100 öğrenci katıldı. Öğrencilerin yaratıcılık, takım çalışması, iletişim ve girişimcilik özelliklerini ortaya çıkarmalarını amaçlayan kamp öncesinde bilgilendirme sunumu yapıldı. Sunum öncesinde açılış konuşmaları yapan Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrullah Aydın, İKEK Okullar Koordinatörü Biriz Kutoğlu, Genç Başarı Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Çelik Ören ve Genel Müdürü Seçil Yıldırım Çelebi ile Sabic Türkiye yöneticileri gençlere bilim, teknoloji ve tasarım ile daha iyi bir gelecek inşa edebilecekleri mesajlarını verdi.
“Lights of Our Future” temasıyla, lise öğrencilerine teknoloji, girişimcilik ve inovasyon konularında yol gösteren mentor ve öğretmenler sunum, atölye çalışması, eğitim ve panel gerçekleştirdi.
Tüm gün boyunca mentorlarıyla birlikte kendilerine verilen “soruna” bir çözüm getirmeye çalışan genç inovasyoncular iş planlarını ve tasarım sunumlarını jüri değerlendirmesine sundular.

kultur_inovasyon

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.