banner

4+4+4 sistemi kabul edildi
4+4+4 sistemi komisyondan geçti, AK partili ve CHP'li milletvekilleri birbirine girdi.

akp_chpTBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'nda kavga çıktı. 4+4+4 sisteminin görüşüldüğü komisyona AK Partili yaklaşık 100 milletvekilinin gelmesiyle salonda hareketli dakikalar yaşandı.

AK Parti'li milletvekillerinin kürsünün önünde beklemesi üzerine, salona girmek isteyen CHP milletvekilleri arasında gerginlik yaşandı. Komisyonda bulunan CHP Grup Başkanvekilleri Muharrem İnce, Emine Ülker Tarhan ve Akif Hamza Çebi, olayların başladığı anda komisyon sıralarında oturduğu görülürken, bir araMuharrem İnce'nin komisyon başkanına doğru yürümesi üzerine kürsü önündeki AK Parti'li vekiller İnce'yi engellemeye çalıştı.

Tartışmaların sürdüğü anda ise komisyonda bulunan MHP'li 3 milletvekili Özcan Yeniçeri, Mehmet Şandır ve Zuhal Topçu'nun tartışmaların dışında kalarak, kavgaya karışmadıkları görüldü. Tartışmaların büyümesi üzerine komisyon salonuna girmek isteyen CHP'liler ile salonda bulunan 100'e yakın milletvekili arasında kavga çıktı. AK Parti'li vekiller kapıdan içeri girmek isteyen CHP'lileri salonun dışına ittirerek, CHP'li milletvekillerini komisyon salonuna sokmamaya çalıştı. Bu esnada da itişmeler kavgaya dönüşürken, komisyon salonunda bulunan CHP'li Nur Serter ve bazı milletvekillerinin de arada kaldıkları görüldü. Ayrıca kavga esnasında ise bazı milletvekilleri tarafından kırık sandalye fırlatıldı.

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'nda kavgaya sebep olan 4+4+4 sistemi komisyondan geçti.

Meclis'te büyük tartışmalara neden olan 4+4+4 sistemi komisyondan geçti. Komisyonda AK Parti'li milletvekilleriyle CHP milletvekilleri arasında kavganın sürdüğü dakikalarda, TBMM Milli Eğitim Komisyonu'nda eğitimdeki 4+4+4 sistemi de kabul edildi. Komisyon salonunda ise gerginlik devam ediyor.

CHP toplanıyor

Kararın komisyondan geçmesinin ardından CHP olağanüstü toplantı yapacağını açıkladı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.