banner

Ahmet Şık ve Nedim Şener tahliye edildi
Oda TV davası kapsamında tutuklu yargılanan gazeteciler Nedim Şener ile Ahmet Şık'ın tahliye edilmesine karar verildi.

Ahmet Şık ve Nedim Şener tahliye edildiOda TV davası kapsamında tutuklu yargılanan gazeteciler Nedim Şener ile Ahmet Şık'ın tahliye edilmesine karar verildi. İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, Oda Tv davasının 11. duruşmasında 4 gazeteci hakkında tahliye kararı çıktı. Mahkeme başkanı Ahmet Şık, Nedim Şener, Coskun Musluk ve Sait Çakır hakkında tahliye kararı verdi. 375 gündür tutuklu bulunan Nedim Şener’in eşi Vecide Şener, NTV canlı yayınında yaptığı açıklamada çok şaşkın ve heyecanlı olduğunu söyledi. ‘Biz başından beri tahliye bekliyorduk’ diyen Şener, ‘Çok şaşkın ve heyecanlıyım. Ancak bu durum artık bir his olayı değil, özgürlük olayı. Ben boş yere yatan bütün insanların özgür kalması istiyorum’ dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.