banner

Erdoğan: Okullarda ideolojik eğitim verildi
Başbakan Erdoğan, grup toplantısında eğitim reformunu savundu.
tayyip_erdoganMilli Eğitim Komisyonu'muzda yeni eğitim sistemine geçiş için ilk adım atıldı. TBMM Eğitim Komisyonu'nda tarihi yasayı görüştükleri için Komisyon Başkanı ve üyelerine şükranlarımı sunuyorum. Değerli arkadaşlarım CHP'nin şiddete dayalı, zorbalık üzerine muhalefetine değinmneden önce eğitime ilişkin birkaç unsuru sizlerle paylaşmak istiyorum. Dikta rejimi olanlar tarih boyunca eğitimi kendi deneyleri gibi gördüler. Toplumu kendi ideolojileri ile donatmak isteyenler bunun en önemli aracı olarak okulları gördüler. Bunları bizler benim çocuklarım da yaşadı. Bunları kaç kez belgeleriyle gösterdik. Okullarda çocuklara belli bir ideoloji ile eğitim verildi.
CHP bu ülkede Kuran kurslarını kapattı. CHP bu ülkede camileri kapattı. Hayır desinler, belgeleri var elimde. CHP evlerde dahi çocukların din eğitimi almalarının önüne geçti. Evlerden toplanan kitaplar ilçelerde meydanlarda köylerde yakıldı. CHP kendi ideolojisi dışındaki her şeyi yok etti. Ezanı Türkçe okutmak bu CHP'nin zihniyeti değil mi? Bu ülkede Demokrat Parti ezanı asli yapısına kavuşturarak patlama yaptı.
Bazen çıkıyor CHP'nin geçmişiyle övünüyor, bazen çıkıyor CHP'nin geçmişine yarım ağız laflar ediyor. Buna 'elma şekeri politikası' denir. Hani senin demokrasin ne oldu? Bir milletvekilinin dosya uzatmasına bile tahammül edemiyorsunuz, tekme-tokat saldırıyorsunuz. Peki İstiklal Mahkemeleri hakkında neden konuşmuyorsun, Dersim Katliamı mimarlarından gurur duyuyor musun? Asılan Başbakan ve Bakanlardan dolayı da gurur duyuyor musun? Başörtüsü yasağından dolayı da gurur duyuyor musun?

Avukatlığını yaptığınız çetelerden gurur duyuyor musun? O çeteleri biz temizledik. CHP'nin geçmişi diye bir şey yok. CHP bugüne gelemeyen geçmişte kalan bir partidir. CHP 1940'tan bugüne gelememiştir. CHP elitist vesyetçi jakoben anlayışı  aşamamıştır. 1940'larda nasıl tek tip insan yetiştirmek için baskı kurdularsa aynı şekilde nesillere zulmetmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Yüz nakliyle bu kadar olur. CHP'ye yüz nakli değil doku nakli gerekiyor. 12 Haziran'dan sonra tutuklu arkadaşlarımız bırakılmazsa Meclis'e girmeyiz dediler, Tıpış tıpış geldiler. İşte bunun ezikliğ içindeler. Tükürdüklerini yalamanın ezikliği içinde Meclis'i terörize etmenin gayreti içindeler.

Bunlar her on yılda bir müdahaleye alışmışlar. Bugün onların müdahalesi ile adım atan hükümet yok. Bunun şaşkınlığını yaşıyorlar. İsteseler de istemeler de alışacaklar. Siz millet iradesiyle gelmediniz biz milet iradesiyle geldik. AK Parti iktidarına kadar azınlık çoğunluğa hükmetmiştir. Ama bugün milli irade vardır.

Bu zamana kadar hep tankla topla geldiniz başka türlü gelemezsiniz. Sizinle genel kurulda hesaplaşacağız diyor. Kullanılan ifadeye bak. Hangi dilden anlıyorsanız o dilden.

Türkiye'nin en çok satan gazetesi benim arkadaşımın 12 saat konuşan arkadaşın boğazına sarıldığını yazıyor. Meclis'te engelleyemediklerini, Danıştay'da, Anayasa Mahkemesi'nde engellediler, orada da olmadıysa demokrasi dışı güçleri çağırdılar. Ordu göreve, genç subaylar rahatsız dediler. AK Parti'nin kapatılması için ellerinden geleni yaptılar. Artık yağma yok. Biz yeter söz de karar da milletindir dedik. Hiç kimse kusura bakmasın, millet iradesini kimseye çiğnetmesin.

Artık yağma yok. Yeter söz de karar da milletindir dedik. CHP sokak direninişe umut bağlamış durumda. Hiç olmazsa kış günü yapma. Bu hezeyandır acziyettir. CHP seçmeninin sorumsuz sözlere zerre kadar itibar etmeyeceği açıktır. Onlar sokak soak direnme çağrısı yapsın varsın zorbalık yapsın. Milletin çizdiği istikamette yürümeye devam edeceğiz.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.