banner
banner

‘Öğretmenlere il emri geri getirilmeli'
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, öğretmenlerin il emrine atanmaları ile özür grubu tayinlerinin yılda iki defa yapılması uygulamasına geri dönülmesini istedi.

Koncuk, yaptığı yazılı açıklamada, özür grubu tayini bekleyen öğretmenlerin çilesinin bitmediğini ileri sürdü.

Özür grubu tayinlerinin gerçekleştirildiğini ancak tartışmaların hala sürdüğünü belirten Koncuk, ''MEB'de ikinci kez özür grubu tayinleri yapılmasına rağmen kamuoyuna yansıyan bilgilere göre yaklaşık 3 bin 600 öğretmenin tayini gerçekleştirilemedi'' değerlendirmesinde bulundu.

Bu öğretmenlerin yaşanan sorunun hemen çözülmesini beklediğini öne süren Koncuk, şunları kaydetti:

''Öğretmenlere bir yıl sonrayı adres göstermek ya da Şubat ayını işaret etmek söz konusu bile olmamalıdır. Her tayin döneminde yaşanan bu sıkıntılar öğretmenleri moral ve motivasyon yönünden olumsuz etkilemektedir. MEB'in buna artık kalıcı bir çözüm bulması gerekmektedir. Bunun da yolu il/ilçe emrinin geri getirilmesinden ve özür grubu tayinlerinin eskiden olduğu gibi yılda iki defa yapılmasından geçmektedir.MEB'in artık aileleri bölük pörçük eden değil, aileye değer veren, aile bütünlüğünü sağlayan bakanlık haline gelmesini istiyoruz.''

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.