banner

Kürtçe seçmeli ders olacak mı?




NTV Ankara Stüdyolarında Nilgün Balkaç'ın programına katılan ve gündeme ilişkin konuları değerlendiren Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Milli Eğitim Bakanının, Kürtçe'nin seçmeli ders olabileceğine dair yaptığı açıklamayı değerlendirdi.

besir_atalayAtalay, "Milli Eğitim Bakanımıza böyle bir soru sorulmuş, Bakanımız da 'Neden olmasın?' cevabını vermiş. Tabi, bütün bunlar bizim ajandamızda olan konular. Demokratikleşme, milli birlik-kardeşlik projemizin içinde olan şeyler. Bunların hepsi çalışılıyor. Ancak bu konu oturulup özel olarak karar verilmiş bir konu değil. Biz şuna çalışıyoruz; Türkiye'de çoğulcu bir yapıyı gerçek manada kurmak, gerçek manada demokratik yapı. Bunun içinde herkes hakkına hukukuna tam anlamıyla sahip olsun. Ancak bunun için tarafların samimi olması lazım. Bir yanda birlik bütünlük olacak, bir yandan da her kesim istediği haklara sahip olacak. Ülkenin bölünmez bütünlüğüne zede gelmeyecek, terör olmayacak. Şu terör olmasa, bu konularda çok daha hızlı mesafeler alınır." şeklinde açıklama yaparak, terörün yarattığı sıkıntılara dikkat çekti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.



Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.