banner
banner

Lise öğrencisi James Bond'un setinde
Adana'da lise öğrencisi 17 yaşındaki İbrahim Ali Özden, tren garında çekimlerine başlanan 007 James Bond-Skyfall'ın aksiyon sahnelerini çıplak gözle izleyebilmek için iki arkadaşıyla ajan gibi sete sızdı. Lokomotif tamirhanesindeki işçi kıyafetini giyip, başına kask takarak kılık değiştiren maceracı genç, vagonun üzerindeki kavga sahnelerini cep telefonuyla görüntülemeyi de başardı.

Lise öğrencisi James Bond'un setindeMerkez Seyhan İlçesi'nde 16 Mart'tan bu yana trafiğe kapatılan Kasım Gülek Köprüsü'nün altından geçen demiryolundaki çekimleri izlemek için iki arkadaşıyla Cemalpaşa Mahallesi'ne giden İbrahim Ali Özden, set çevresinde özel güvenlik görevlilerinin aldığı önlemleri görünce plan yaptı.

Ara sokaklardan güvenlik görevlilerine görünmeden gizlice tel örgüleri aşıp, vagonların altından geçen İbrahim Ali Özden ve arkadaşları, lokomotif tamirhanesine ulaştı. Hafta sonu olduğu için çalışma yapılmayan tamirhanedeki işçi kıyafetleri ve kaskları giyen İbrahim Ali Özden ve arkadaşları vagonların altından geçerek film setine ulaştı.

Demiryolu işçisi görünümünde bakımı yapılan bir yolcu vagonuna giren İbrahim Ali Özden, kendini vagonların üzerinde rol icabı kavga eden oyuncuların önünde buldu. Büyük bir heyecanla kameralı cep telefonunu çıkaran İbrahim Ali Özden, vagon üzerinde iki oyuncunun kavga sahnelerini görüntülemeyi başardı. Dakikalarca çekim yapan İbrahim Ali Özden, yakından çekim yapmak için vagondan inince, set ekibindeki görevliler tarafından fark edildi. Üç arkadaşın macerası güvenlik görevlilerine yakalanmalarıyla son buldu.

İbrahim Ali Özden, aksiyon filmlerine çok meraklı olduğunu, 007 James Bond'da başrol oynayan Daniel Craig'i yakından görmek için böyle bir maceraya atıldığını söyledi.

İbrahim Ali Özden, "Lokomotiflerin bakımını yapan işçilerin kıyafetlerini giyince, kimse bizden şüphelenmedi. Vagonun penceresinden çekim yapıp, sahnelere izledim. Aşağı inip, cep telefonuyla görüntü çekmeye başlayınca, film ekibinden bir kişi beni fark etti. Hemen güvenlik görevlilerine haber verdiler. Güvenlikçiler, üzerimizi aradı, ama cep telefonumu külotuma sakladığım için bulamadılar. İşçi kıyafetlerini çıkartıp, setten kovdular. Benim için unutulmaz bir macera oldu" dedi.

Filmin 26 Mart'a kadar sürecek kentü merkezindeki Adana bölümü 1. etap çekimleri nedeniyle yerel yönetimler film şirketine bedelsiz olarak geniş olanaklar sundu. Adana'nın tanıtımına katkı sağlayacağı düşünülerek en işlek caddenin köprü bağlantısı dahi ulaşıma kapatılırken, başka bazı yerlerde yeni yollar da yapıldı.

(cnntürk)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.