banner

MEB, o öğretmenler için mesaj yayınladı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Malatya ve Adıyaman'da meydana gelen trafik kazalarında yaşamını yitiren 6 öğretmen için taziye mesajı yayımladı.

Bakanlığın internet sitesinde yer alan mesajda, öğretmenliğin, hedefinde insan olan, onu hayata hazırlayan, bilgisinden ziyade sevgisini aktardığı için de kutsiyet atfedilen bir meslek olduğu vurgulandı.

Mesajda, şu ifadeleri yer verildi:

"Bu mesleği ifa ederken ve genç dimağları aydınlatmaya giderken elim bir trafik kazası sonucu Malatya'da 5 Adıyaman’da 1 öğretmenimizi kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyiz. Onlar bizim için irfan ordumuzun şehadete kanatlanan erleridir. Kendilerine Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, eğitim camiamıza, mesai arkadaşlarına, öğrencilerine sabır ve metanet dileriz. Mekanları cennet olsun."

Adıyaman ve Malatya'da 11 ve 12 Aralık'ta meydana gelen trafik kazalarında Derya Şahin, Emine Coşkun, Çetin Kuşbay, Alişan Ergen ve Erhan Yaşar ile Azize Çelik isimli öğretmenler hayatını kaybetmişti.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.