banner
banner
banner

Müslümanlara zorla domuz eti yediren okula ceza!
Danimarka Eşit Muamele Kurulu, 2010'da Müslüman öğrencileri domuz yemeyi reddettiği için okuldan atan meslek lisesine 75 bin kron (24 bin TL) tazminat cezası verdi.

Müslümanlara zorla domuz eti yediren okula ceza!Müslüman öğrencilerin domuz yemeye zorlanması 'ayrımcılık' olarak değerlendirdi. Kurul sekreteri Erling Brandstrup, ilk olan kararın bundan sonrası için de emsal teşkil edebileceğini ifade etti. Ülkedeki Müslümanlar olayı sevinçle karşıladı. Okul müdürü Svend Orgaard, "İnsanların inançlarına saygılıyız ancak domuzun tadına bakmayan birisinin aşçı ya da aşçı yardımcısı olmasını beklemek çok zor." dedi. Karara destek veren, iktidardaki Sosyal Demokrat Parti'nin entegrasyondan sorumlu sözcüsü Trine Bramsen okulun gerekli düzenlemeleri yapması gerektiğini söyledi.

(zaman)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.