banner

Okulda öğrencilere sarılma yasağı!
ABD’de bir okuldaki uygulama görenleri şaşırttı. Okulda "bazı uygunsuz olaylar ve karşılıklı fiziksel ilişkilerin" ardından öğrencilerin sarılması yasaklandı.

ABD’de 900 öğrencili bir ortaokulda öğrencilerin sarılması yasaklandı. ABD’nin New Jersey eyaletine bağlı Aberdeen şehrindeki Matawan-Aberdeen Ortaokulu Müdürü Tyler Blackmore "bazı uygunsuz olaylar ve karşılıklı fiziki ilişkilerin" ardından okulda sarılmanın yasak olduğunu öğrencilere duyurdu.

Okul Müfettişi David Heal, Okul Bölgesi Yönetiminin öğrencilere uygun tarzdaki karşılıklı ilişkileri öğretme sorumluluğunun bulunduğunu belirterek, Okul Müdürü’nün sorumlu bir şekilde hareket ettiği kanaatinde olduğunu söyledi.

Heal, yasağa rağmen kucaklaşan öğrencilere okuldan uzaklaştırma cezası verilmeyeceğini de sözlerine ekledi sildentadal.com. Sarılmanın yasaklandığı orta okulda yaşları 11 ile 14 olan çocuklar eğitim görüyor

(milliyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.