banner

Kılıçdaroğlu’ndan Çiçek’e esprili gönderme
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Plan Bütçe Komisyonu üyeleriyle birlikte düzenlediği ve ekonomi gazetecileriyle bir araya geldiği toplantıda yaptığı konuşmada ise, ekonomi, dış politika ve eğitimle ilgili mesajlar verdi.
kilicdaroglu_cicekKılıçdaroğlu, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in 4+4+4 düzenlemesini Genel Kurul’a sevk etmesiyle ilgili bir soruya cevap verirken, Çiçek’e atfen “Evrak memuru olduğumu anneme söylemeyin, o beni hâlâ Meclis Başkanı sanıyor” dedi.
GRUP TOPLANTISI TANDOĞAN MEYDANI'NDA
Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısını Tandoğan Meydanı'nda yapmaya kararlı olduklarını belirterek,''Temel eğitimde 4 4 4 konusunun temelinde de ekonomi olduğunun söylendiği'' yönündeki bir yorum üzerine de Kılıçdaroğlu, ''Olmaz olur mu- Asıl ekonomi orada. Vurgun yasası o. 2030'a kadar eğitimle ilgili aşağı yukarı tüm alımlar ihale yasasının dışında olacak. Onun için 'vurgun yasası' diyoruz. Çocukların sırtından vurgun yapılacak'' şeklinde konuştu.
‘SURİYE’YE GİRERSEK MEŞRUİYETİMİZ KALMAZ’
Suriye konusunda Türkiye'nin gecikmeden pozisyon almasını gerektiğini, sorunun, ''bu pozisyonun nasıl olacağı'' olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, şu mesajları verdi:
''Pozisyonlardan, istenen, Türkiye doğrudan oraya girsin, tampon bölge oluştursun veya silahlı müdahale etsin. İkinci pozisyon Türkiye tarafsızlığını korusun, kalsın burada ama Suriye'nin demokratikleşmesi, özgürleşmesi açısından bir baskı unsuru olmaya devam etsin. Rusya'yı, Çin'i ikna etsin, İran Rusya Çin bir araya gelsinler çözmek için çaba harcasınlar, olması gereken bu. Ama batı Türkiye'nin sırtını sıvazlıyor 'siz buraya girin'... Niye, BM kararı yok, NATO'nun kararı yok. Türkiye'nin bir seçenek olarak oraya girmesi uluslararası alanda meşruluğunu kaybetmesine yol açar.''

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.