banner

Dershaneler 2014-2015 için kayıt almaya devam edecek
Dershanelerin kapatılmasını öngören MEB yasası Anayasa Mahkemesi’nde görüşülürken, dershanelerden 2014-2015 öğretim yılı için kayıtların devam edeceği bildirildi.

Özel dershanelerden 2014-2015 öğretim yılına ilişkin kayıt açıklaması yapıldı. ÖZ-DE-BİR, GÜVENDER ve TÖDER’den yapılan yazılı açıklamada, dershanelerin özel öğretim kurumlarına dönüştürülmesini amaçlayan yasanın 14 Mart’ta yürürlüğe girerek dönüşüm sürecinin başladığı bununla birlikte yasadaki bazı maddelerin yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle Anayasa Mahkemesi’ne taşındığı belirtildi. Açıklamada, “Anayasaya, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesine aykırı pek çok hüküm içeren yasanın, önümüzdeki günlerde AYM’de görüşülürken dershaneler de gelecek öğretim yılı, yani  2014-2015 Öğretim Yılı için yeni kayıtlarını almaya devam edecektir” denildi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı;

"Bilindiği gibi Yasa, dershanelerin 1 Eylül 2015 tarihine kadar çalışmalarına izin vermişti. Özel Dershane Kurucuları dershanelerin Türk Milli Eğitimine katkı vermeye bu tarihten sonra da devam edeceğine olan inançlarını koruyarak yeni öğretim yılına hazırlanmaktadırlar. Özel Dershanelerimize kayıt yaptıracak öğrencilerimize velilerimize ve kamuoyuna saygıyla duyururuz."

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.