banner
banner
banner

MECLİS’TE KRİTİK GÜN!
TBMM’de bugün eğitimin 12 yıla çıkarılmasını hedefleyen 4+4+4 eğitim modeli için Meclis Genel Kurulu çalışmalarına başladı. Aylardır kamuoyunun gündemini oluşturan ve yoğun tartışmalara neden olan eğitimde köklü değişiklikleri öngören eğitim yasasının bu hafta sonuna kadar çıkması planlanıyor.

MECLİS’TE KRİTİK GÜN!TBMM’de bugün Genel Kurul 4+4+4 eğitim yasası için toplanıyor. AKP'nin yapılacak kritik oylama öncesi Meclis çalışma saatlerini uzatmak için önerge vereceği öğrenildi. önergede bu hafta mesai salı gününden itibaren fazla mesai yapılması amaçlanıyor. Muhalefetin ve kamuoyunun tepkisine neden olan yasa bu hafta Genel Kurul’da ele alınacak ve hafta sonuna kadar yasalaşması öngörülüyor. Ana Muhalefet Partisi CHP’nin ise Genel Kurul’da yapılacak oylamayı bugün Tandoğan Meydanı’nda yapacağı büyük bir mitingle protesto edecek. CHP’nin miting sonrası Meclis çalışmalarına katılması bekleniyor. Gelişmeleri vermeye devam edeceğiz.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.