banner

Bahçeli'den AK Parti ve CHP'ye çağrı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün TBMM Genel Kurulu'nda başlayacak olan 4+4+4 eğitim sistemi ile ilgili kanun teklifi görüşmelerinde AK Parti'yi uzlaşmaya, CHP'yi de soğukkanlı olmaya davet etti.

Bahçeli, partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, bugün TBMM Genel Kurulu'nda görüşülecek olan 4+4+4 eğitim sistemi görüşmelerine değindi. Bahçeli, AK Parti'nin 'üç dördün toplamıyla formülleştirdiği' milli eğitim sisteminde değişiklik yapılması hakkında kanun teklinin görüşmelerine başlanacağını belirterek, bu konuda MHP milletvekillerinin gerekli çalışmaları yaparak, görüş ve eleştirilerini demokratik adap ve seviye sınırları içerisinde milletin bilgisine sunacaklarını söyledi.

Bahçeli, şöyle devam etti: "Dileğim AKP'nin inadından vazgeçerek uzlaşmaya yanaşması, ana muhalefet partisi CHP'nin sakin ve soğukkanlı bir şekilde demokrasinin ruhuna uygun hareket etmesidir. Milletimizin geleceğini fazlasıyla etkileme niteliğine haiz olan söz konusu kanun teklifinin aklıselimle ele alınması, duyarlılıkla harmanlanması ve diyalog kanallarını açık tutarak görüşülmesi millet iradesinin ve Meclisimizin saygınlığı bakımından elzemdir."

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.