banner

Vekillerin TWİTTER’da 4+4+4 atışmaları
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin, AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın Twitter'a ''Dört artı dört okulları değil meyhaneyi vurdu. CHP vekiller tam kadro Meclis'te'' yazdığını aktarmasına, CHP'li milletvekilleri sıralara vurarak protesto etti.

Vekillerin TWİTTER’da 4+4+4 atışmalarıTBMM Genel Kurulu'nda zorunlu eğitimi kademeli olarak 12 yıla çıkaran kanun teklifinin görüşmelerine geçmeden usul tartışması sırasında, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce yerinden söz aldı. AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın Twitter'a ''Dört artı dört okulları değil meyhaneyi vurdu. CHP vekiller tam kadro Meclis'te'' yazdığını aktaran İnce, ''Bu yazıdan dolayı Şamil Tayyar, CHP grubundan özür dilesin'' dedi. Bu sırada CHP'liler masalara vurarak Tayyar'ı protesto etti. TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, ''Genel Kurul'da Twitter'dan değil kürsüden yapılan görüşlere cevap verilir'' diye konuştu.

     CHP'lilerin protestolarını sürdürmeleri üzerine Yakut, ''Sayın Tayyar böyle bir yazı yazdıysa gelip açıklama yapsın'' dedi. Protestoların sürmesi üzerine Yakut, birleşime ara verdi. İnce'nin verilen arada ''Bunu yazan ş...sizdir'' dediği duyuldu.

     Verilen beş dakika aranın ardından usul tartışması üzerinde söz alan MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, ''Bu yazılanı kınıyorum'' dedi.

     BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan da Şamil Tayyar'ın yine Twitter üzerinden özür dilemesi gerektiğini kaydetti.

     AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, ''Hiç kimsenin kimseye hakaret etme hakkı yoktur. Biraz önce sayın İnce'nin ifade ettiği ve kendi tüzel kişiliklerini hedef alan bu hakaretleri kabul etmiyoruz, reddediyoruz. Kim olursa olsun, kime karşı yapılırsa yapılsın, hangi ortamda olursa olsun, Twitter ya da başka ortamda bu tür hakaretleri kabul etmiyoruz, reddediyoruz'' dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.