banner

Şubatta 40 bin branş öğretmeni atansın
İzmir'de bir grup öğretmen adayı, kontenjan yetersizliği gerekçesiyle atamalarının yapılmamasını protesto etti.

Konak Meydanı Kemeraltı girişinde toplanan ve kendilerini "Atanması yapılmayan branş öğretmenleri" olarak adlandıran grup, "Şubatta 40 bin branş öğretmeni atansın" pankartı açtı. Ellerinde çeşitli dövizler taşıyan öğretmen adayları, slogan ve marşlarla kontenjan yetersizliğine dikkati çekti.

Öğretmen adayları adına basın açıklaması yapan Duygu Veske, Türkiye'de 200 bin öğretmen açığının olduğunu ileri sürerek atamalarının yapılmasını istedi.

Sınıflarda öğrencilerin başında olmak yerine Konak Meydanı'nda eylem yapmak zorunda kaldıklarını ifade eden Veske, "Öğretmen olabilmek için yıllarca dirseklerini çürütüp göreve başlamanın hayalini kuruyoruz. Sınava girip kontenjan bahanesiyle atanamıyoruz. Kontenjan adaletsizliğine dur demek için her gün eylem yapacağız" dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.