banner

Özel okullara TEŞVİK geliyor
Güney Kore’den İran’a geçerken gündemi değerlendiren Başbakan Erdoğan, dershanelerin kapatılması hususunda ters düştüğü Arınç'a cevap niteliğinde konuştu.

Zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran tasarının Nimet Çubukcu’nun bakanlığı döneminde başladığını söyleyen Başbakan Erdoğan, dünyadaki uygulamaları da incelediklerini söyledi. Erdoğan “Hizmet alımı ile eğitim ve öğretim başlattığımızda, anında herkese özel okul şansı doğacak” dedi. 

'LİDERLER İSTİKAMET VERİR ALTTAKİLER UYGULAR'

Bugün gazetesinde yer alan bilgiye göre Erdoğan dershanelerin kapanması konusuyla ilgili olarak Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın sözlerine de yanıt verdi.

Başbakan Erdoğan, "Bülent Arınç 'Dershaneleri kapatmak gibi bir çalışmamız yok' diyor... " şeklindeki soruya şöyle yanıt verdi: "Bu bizim arkadaşlarla kendi aramızda yürüttüğümüz bir çalışma. Liderler istikameti verir, alttakiler de gereken çalışmaları yapar."

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.