banner
banner

Arkadaş kurbanı öğrenci

KASTAMONU’nun Tosya İlçesi’nde en yakın arkadaşının sınav giriş yeri bilgilerini değiştirmesiyle YGS’ye Hakkari’de giren Sedat Toygar, sınavının iyi geçtiğini söyledi. Babası ile Hakkari’ye 26 saatlik yolculuğun ardından gelen Sedat Toygar, "Her şeye rağmen okumak için bu fedakarlığı yaptım. Umarım istediğim puanı alırım" dedi.
Bütün Türkiye’de öğrencilerin heyecanla beklediği YGS bugün yapıldı. YGS’nin en şanssızlarından biri ise, arkadaşı tarafından sınav giriş yeri bilgisi değiştirilen Kastamonu’nun Tosya İlçesi’nden 20 yaşındaki Sedat Toygar oldu. Sınav giriş belgesini internet kafede çıkardığında şoke olan Toygar, daha sonra bilgilerinin en yakın arkadaşı tarafından ’sınava girip kazanmasın, ayrılmayalım’ düşüncesiyle değiştirildiğini öğrendi. Yaptığı bütün girişimlere rağmen giriş yerini değiştiremeyen Toygar, Babası Şahin Toygar ile birlikte otobüse binip Hakkari’ye geldi. Burada bir polis memuru tarafından karşılanan Sedat Toygar ve babası gece misafir edildikten sonra bugün Biçer Mahallesi’ndeki TOBB İlköğretim Okulu’nda sınava girdi.

HAKKARİ GÜZEL MEMLEKETMİŞ

Sınavı bitirip dışarı çıkan Toygar’ın yüzü gülerken, her şeye rağmen okumak için Hakkari’ye geldiğini söyledi. Zorlu bir yolculukla Hakkari’ye ulaştığını belirten Toygar, "Sınavım iyi geçti. İyi bir puan bekliyorum. Buraya geldikten sonra beni ve babamı çok iyi karşıladılar. Hakkari güzel bir memleketmiş" dedi.

Daha sonra babası ile birlikte Sümbül Dağı önünde hatıra fotoğrafı çektiren Sedat Toygar ve Şahin Toygara, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sena Yakut tarafından yemek ikram edildi. Sedat Toygar ve Babası Şahin Toygar öğleden sonra Hakkari’den ayrılacak.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.