banner

Adı anaokulu sınıfında yaşayacak
Kahramanmaraş'ta bir anaokulunun sınıfına, Mersin'in Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın adı verildi.

Serintepe Mahallesi'ndaki Menekşe Anaokulu'nun bir sınıfı, merkez Onikişubat Belediyesi tarafından düzenlendi. Türkiye'yi yasa boğan olaya kayıtsız kalmayan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek de yaptırdıkları ana sınıfına Özgecan Aslan'ın ismini verdi.

Düzenlenen törenle açılan Özgecan Aslan ana sınıfındaki öğrenciler, kapıya karanfil bıraktı.

Onikişubat Belediye Başkanı Mahçiçek, törende, bu tür olayların yaşanmaması için eğitimin şart olduğunu söyledi.

Bu tür olayların bir daha yaşanmaması için herkesin çaba harcaması gerektiğine işaret eden Mahçiçek, "Biz bugün bunun bir parçasını yapmaya çalıştık. Ülkemizi üzüntüye boğan böyle bir olaydan dolayı o hanım kızımızın kentimizde de unutulmaması için anakolunda düzenlediğimiz sınıfa Özgecan Aslan adını koyduk" dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.