banner

Meğerse 1 Nisan şakasıymış!
Kastamonu'da en yakın arkadaşının sınav başvuru şifresini öğrendikten sonra Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) gireceği ili Kastamonu yerine Hakkari olarak değiştiren İsmail Kaya, olayı 1 Nisan şakası olarak tasarladığını söyledi.

AA muhabirine konuşan İsmail Kaya, kendisi gibi YGS'ye giren Sedat Toygar'ın (20), sınav yerini değiştirerek Hakkari'ye gönderdiği için üzgün olduğunu söyledi.

Olayda hiçbir kötü niyetinin bulunmadığını, kıskançlıktan dolayı böyle bir şey yapmadığını savunan Kaya, şöyle konuştu:

 ''Arkadaşımın benden şikayetçi olduğunu söylüyorlar. Benim hiçbir kötü niyetim yoktu. 15 yıllık samimi arkadaşım Sedat Toygar'a 1 Nisan Şakası yapmak istedim. Arkadaşımın şifresini bildiğim için ÖSYM'nin sınav merkezine girerek Sedat'ın Kastamonu olan sınav yerini, Hakkari olarak değiştirdim. Önce sınav yerinin değiştiğini bilmiyordu. Sınav yerleri açıklandıktan sonra Hakkari'de sınava gireceğini görünce şok oldu. Her gün telefonlaştığım arkadaşım bu şok üzerine yaklaşık bir hafta beni aramadı. Sonra beni arayarak 'bu değişikliği sen mi yaptın- diye sordu. 'Hayır ben yapmadım' dedim. Bunun üzerine Sedat bu değişikliği kimin yaptığını araştırmaya başladı, Tosya Emniyet Müdürlüğü'ne gitti. Beni de karakola çağırdılar. Baktım iş kötüye gidiyor, 1 Nisan şakası olarak yaptığımı itiraf ettim.''

Sedat Toygar'dan özür dileğini belirten Kaya, arkadaşını Hakkari'ye kendisinin uğurladığını, sınavdan sonra da arayarak sınavının nasıl geçtiğini sorduğunu sözlerine ekledi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.