banner

Üniversite öğrencilerinden YÖK’e formasyon protestosu
Kütahya'da bir grup öğrenci, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından pedagojik formasyonun sınırlandırılmasını protesto etti.

kutahya protestoCumhuriyet Caddesi'nde toplanan bir grup öğrenci, pedagojik formasyonun sınırlandırılması nedeniyle oturma eylemi yaptı.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi öğrencisi Adem Bilici, grup adına gazetecilere yaptığı açıklamada, YÖK'ün uygulamasının yanlış olduğunu savundu.

Pedagojik formasyonun sınırlandırılmasıyla birçok öğrencinin mağdur olacağını ifade eden Bilici, "YÖK, Fen-Edebiyat fakültelerinde pedagojik formasyonun sınırlandırıldığını açıkladı. Sadece mezun ve mezun durumdaki öğrencilerle yüksek lisans yapan öğrenciler için çok az oranda kontenjan verileceğini duyurmuştur. Okulu bitirmek üzere olan birçok arkadaşımız var. Yapılan yanlış uygulama nedeniyle arkadaşlarımız öğretmen olamayacaklar. Bu yanlıştan bir an evvel geri dönülmeli" diye konuştu.

Öğrenciler, basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.