banner
banner
banner

ÖSYM 6 uzman yardımcısı alacak
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 6 uzman yardımcısı istihdam edecek.

osymÖSYM'nin uzman yardımcılığı giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olacak.

Yazılı sınav, 27 Aralık 2015 Pazar günü Ankara'da yapılacak. Sınava başvuru için 2014 veya 2015 yıllarında yapılan KPSS lisans sınavları sonucunda, ilgili sınav türü ve puanlarına göre belirlenen asgari puana sahip olmak gerekiyor.

Şartları taşıyan adaylar, başvuru süresi içerisinde KPSS puanları esas alınmak suretiyle en yüksek puandan başlamak üzere sıralamaya tabi tutulacak.

En yüksek puan alan adaydan başlanarak ilan edilen kadro sayısının 20 katı kadar aday, yazılı sınava davet edilecek.

Başvurular 1 Aralık’a kadar yapılacak

2014 veya 2015 yıllarında yapılan KPSS lisans sınavları sonucunda, 100 puan üzerinden belirlenen asgari puana sahip adayların 1 Aralık 2015'e kadar ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan "Sınav Başvuru Formu"nu doldurarak internet ortamında müracaat etmeleri gerekiyor.

Yazılı sınava girecek adaylara, 100 tam puan üzerinden olmak üzere öğrenim alanları itibarıyla ilgili konulardan yüzde 70 test ve yüzde 30 klasik usulde soru sorularak yazılı sınav yapılacak.

Bu sınavdan 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alanlardan, en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere, atama yapılacak kadro sayısının en fazla dört katına kadar aday sözlü sınava çağrılacak.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.