banner

5 bin kişi aynı AMAÇLA buluştu!
Aydın'da, "Türkiye Okuyor" kampanyasına katılan binlerce kişi, 40 dakika kitap okuyunca ilginç görüntüler ortaya çıktı.

Aydın'ın Kuyucak ilçesinde düzenlenen okuma etkinliği ilginç görüntülere sahne oldu. Kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın koordinasyonunda 4 yıl önce başlatılan Türkiye Okuyor Kampanyası kapsamında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, önceki gün merkezle birlikte 5 belde ve tüm köylerde okuma etkinliği düzenledi. Saat 14.20'de eşzamanlı başlayan ve 40 dakika süren etkinliğe, 5 bin kişi katıldı. Stadyumdan çeşme başlarına kadar birçok farklı noktada toplanan binlerce insanın aynı anda kitap okuması ilginç görüntüler oluşturdu. Kahvehanelerde oyun oynayanlar bile, saat gelince oyuna ara vererek, kitap okumaya başladı. Etkinlikten haberi olmayanlar ise topluca kitap okuyanları görünce şaşkınlığını gizleyemedi.

'ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK'

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mecit Altan Canbiter, kampanya kapsamında okullarda her gün okuma saati uygulamasına geçildiğini ve bu alışkanlığın yerleştiğini belirterek, "Kitap okuma sayısını artırmak, gençlerimizi ve kitap okumaya zaman bulamayan insanlarımızı yeniden kitaplarla buluşturmak için 'Kuyucak okuyor' kampanyası düzenledik. Bu kampanyamıza tüm okullarımızın yanı sıra kahvehanede oturan Kuyucaklılar da katıldı. Kuyucak ilçesinde aynı anda 5 bin kişiyi kitapla buluşturmak gerçekten güzel bir olay oldu. Bu tür etkinliklerimiz devam edecektir. Çünkü kitap okumak, doğayı, toplumu anlama ve yorumlama yeteneği sağlar" dedi.

(sabah)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.