banner

Başbakan Yıldırım: Müdür, önümde kağıdı aldı yırttı
Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Meclis grup toplantısında okul müdürüyle yaşadığı bir ansısnı anlattı.
binali_yildirim_okul“Cuma günü okullar tatile girdi. 18 milyon yavrumuz karnelerini aldılar. Onları yetiştiren 1 milyona yakın öğretmenimiz de yaz tatiline girmiş oldu. Bu yavrularımızın heyecanını yaşamak için değişik bir şey yaptım. Gözlerimi açtığım Beyoğlu’nda Piyale Paya Ortaokulu’na gittim. Bir hatıram oldu, paylaşmak istiyorum. Orta okulda okurken son sınıfta ben öğretmen okuluna gitmeye karar verdim. Burada dedem ve amcalarımın yanında kalıyorum onlara daha fazla yük olmamak için yatılı bir okula gitmek istiyordum. Sınava 2 gün kala sınav giriş kağıdımı alacağım. Müdüre gittim, Hasan Çelik, Rizeli. Asık suratlı, sert mizaçlı bizim Hayati Bey’e biraz benziyor. Ama öyle güzel bir gönlü var ki, bizim Hayati Yazıcı gibi. Sen dedi, öğretmen mi olacaksın. Kağıdı aldı önümde yırttı attı. Beni görmüyor musun, ne yapacaksın öğretmen olup hadi git dedi. İki gün ağladım. Benim gelecekle ilgili planımı müdürümüz değiştirdi. Öğretmen hakikaten çok önemli. Zamanımızın çoğu okullarda geçiyor. Öğretmenlerimizin çocuklarımızın şekillenmesi, öz güven kazanmasında çok büyük emekleri var. Öğretmenlerimizi unutmayalım dedik ve Çankaya Köşkü’nün bahçesinde iftarımızı birlikte açtık."

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.