banner

Okul Sütü ihalesi tamamlandı
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında 'Okul Sütü Projesi' kapsamında dağıtılacak süt için ihale yapıldı.
 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında, 'Okul Sütü Projesi' kapsamında dağıtılacak süt için ihale, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle yapıldı. İhale Komisyonu Başkanı Mustafa Kayhan, ihale komisyonunun 'Okul Sütü Projesi' kapsamında mal alım işiyle ilgili toplandıklarını belirterek, "Mal alım işimiz Kamu İhale Kanunu'nun 21. madde B bendine göre yapılmaktadır. Bakanlığımız tarafından süt üreten sanayi işletmelerinin hepsinin faaliyeti izne tabi olup kayıtları Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğümüzde mevcuttur. Genel müdürlük olarak bu firmaların isim listesi alınarak 32 adet firmanın hepsine ihaleye katılma amaçlı davetiye yazılmıştır. Aynı zamanda teknik şartname ve alım usulü web sitemizde paylaşıma açılmıştır. 32 firmadan 19 adedi ihale dokümanını idaremizden satın almıştır. Rekabete açık ve fırsat eşitliğine Sayın Bakanımızın talimatı doğrultusunda maksimum düzeyde hassasiyet gösterilmiştir. Alım işlemi kısımlara bölünerek, her bir bölge bir kısım olarak tanımlanmış ve 7 kısım şeklinde teklif imkanı sağlandığı gibi kısımlar üzerinde ülkesel potansiyele de teklif verme imkanı sağlanmıştır. İhale iki tekliften oluşuyor" diye konuştu.

İhalenin ilk bölümünde dosya adedi açıklanıp, yeterlilik incelemeleri, maliyet bedelleri ve teklifler incelendi. İhale için teklif veren firmalar, Pınar, Yavuz Blok Bims İnşaat Malzemeleri San. Tic. Ltd. Şti., Dimes Gıda San. Tic. Anonim Şirketi, Yörükoğlu Süt ve Süt Ürünleri San. Tic. Anonim Şirketi ile ortak girişim zarfı olan ve içinde Sütaş AŞ, Danone Tikveşli Süt Ürünleri A.Ş, Yörükler Dış Ticaret AŞ ve Tad Konserve San. A.Ş'yi barındıran Ak Gıda San. Tic. Anonim Şirketi oldu. Teklif veren Pınar firmasının teklifi, zarfta üst bilgileri olmaması nedeniyle değerlendirmeye alınmazken diğer zarfların yeterliliğinde bir sorun çıkmadı. Zarflar incelendikten sonra teklifler açıklandı.

Firma teklifleri şöyle: “Yavuz Blok Bims İnşaat Malzemeleri San. Tic. Ltd. Şti, İç Anadolu Bölgesi için birim süte 0,52 kuruş, 26 milyon 350 bin 275 adet süte, 13 milyon 587 bin 743 TL teklif verdi.

Dimes Gıda San. Tic. Anonim Şirketi, Ege Bölgesi için birim süte 0,50 kuruş, 19 milyon 256 bin adet süte, 9 milyon 628 bin TL teklif verdi.

Yörükoğlu Süt ve Süt Ürünleri San. Tic. Anonim Şirketi, Akdeniz Bölgesi için birim süte 0,52 kuruş, 21 milyon 650 bin 400 adet süte, 11 milyon 258 bin 208 TL teklif verdi.

Ak Gıda San. Tic. Anonim Şirketi, Marmara Bölgesi için birim süte 0,48 kuruş, 45 milyon 508 bin 400 adet süte, 21 milyon 844 bin 32 TL teklif verdi.”

Teklif sonuçları kapalı oturumda değerlendirilip daha sonra açıklanacak.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.