banner

Örümcek adam gerçek oldu!




Örümcek Adam lakabı ile tanınan Fransız asıllı tırmanışçı Alain Robert, Katar'da yeni bir rekora  imza attı.

Alain Ropert, Katar'ın en uzun binası olan 300 metre yüksekliğindeki Torch Kulesi'ne hiçbir güvenlik önlemi almadan tırmanmayı başardı. Tırmanışı izlemek üzere yüzlerce kişi başkent Doha'daki Aspire Meydanı'nda toplandı. Ülkedeki kum fırtınası nedeniyle şiddetli  rüzgara aldırmayan Robert, tırmanış öncesi basına yaptığı açıklamada rüzgarın olumsuz bir etken olduğunu ancak hedefe kilitlendiğini ve başaracağını söyledi. Guiness Dünya Rekorları temsilcilerinin de izlediği tırmanış 1 saat 33 dakika 47 saniye sürdü. 300 metreyi beklenenden kısa sürede tırmanan Robert, bir rekora imza atmış oldu. Tırmanışın ardından meydana inerek izleyenleri selamlayan Robert'a, kırdığı rekoru tescil eden bir belge verildi. Daha önce birçok illegal tırmanış gerçekleştirdiği için başı derde giren ünlü tırmanışçı, Torch Kulesi'ne tırmanmak için Katar yetkililerinin resmi onayını aldı.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.



Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.