banner

Bilfen LGS’de 3 Türkiye Şampiyonu çıkardı
Bilfen Ortaokullarında başarının tesadüf olmadığı, açıklanan 2018 LGS (Liseye Geçiş Sınavı) sonuçlarıyla bir kez daha kanıtlandı. Bilfen Ortaokullarından 3 öğrenci Türkiye birinciliğini elde ederek adlarını zirveye yazdırdılar. Bu yıl 8. sınıflarından mezun olan 1332 öğrencinin gösterdiği başarıyla Bilfen “Kazananların Okulu” olmaya devam ediyor.

bilfen_lgsBilfen İlköğretim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Nurşen KAYATÜRK LGS sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamada; “Bilfen Okullarında başarı bir gelenektir. Geçen yıl 18.000 ortaokulun katıldığı TEOG sınav sonuçlarına göre 15 Bilfen Ortaokulunun tamamı Türkiye’deki ilk 20 okul orasında yer alarak büyük bir başarı elde etti. Bu yıl sınav sistemi değişse de sonuçlar şunu gösteriyor ki Bilfen’de başarı geleneği değişmedi. Değişen sisteme çok hızlı bir şekilde entegre olarak öğrencilerimizi sınava hazırladık. Güçlü eğitim kadromuz ve öğrencilerimizin azmi ile başarılı bir LGS’ yi geride bıraktık. Açıklanan 2018 LGS sonuçları ile öğrencilerimiz, bizleri bir kez daha gururlandırdı.Bu yıl ilk kez yapılan ve zorluk derecesi ile son yıllara damgasını vuran sınavda tüm soruları doğru yanıtlayan 3 öğrencimiz var. Bilfen Çamlıca Ortaokulu, Bilfen Esenşehir Ortaokulu ve Bilfen Halkalı Ortaokulu öğretim gören bu 3 öğrenci 500 tam puan alarak Türkiye şampiyonluğuna adlarını yazdırdılar. Ayrıca mezun olan öğrencilerimizin %90’ı Türkiye’nin %1’lik diliminde yer almaktadır.Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da öğrencilerimizin Türkiye’nin en seçkin liselerine yerleşeceklerinden hiç şüphemiz yok. Uyguladığımız eş zamanlı eğitim sistemimizin bir göstergesi olarak hem İstanbul’da bulunan okullarımızda hem de ortaokullarımızın bulunduğu Ankara, Kayseri, İskenderun, Antalya, İzmir ve Bursa kampüslerimizde öğrencilerimiz büyük başarı yakaladılar. Böylelikle kurduğumuz eğitim sistemimizle başarının tesadüf olmadığını bir kez daha kanıtlamış olduk.” dedi.

 

Bilfenli 3 Öğrenci Türkiye Birincisi

Yapılan açıklamanın ardından, 3 Türkiye birincisi ile başarı geleneğini devam ettiren Bilfen Ortaokullarında yapılan törende, gurur ve sevinç bir arada yaşandı. Mutlulukları gözlerinden okunan şampiyon öğrenciler, yeni sınav sistemine kısa sürede adapte olduklarını belirterek bu başarılarının sırrının planlı ve düzenli çalışmak olduğunu söylediler. Dersi derste dinlemenin önemine değinen öğrenciler, sadece 8.sınıfta değil küçük yaşlardan itibaren almış oldukları eğitimin bugünkü başarılarında çok önemli olduğunu vurguladılar. Konu tekrarının da önemli olduğunu belirten Bilfenli öğrenciler, çok farklı tarzda soru çözmenin avantajlarına da değindiler.

 

LGS Sonrası Tercih Dönemi Başlayacak
LGS sonuçlarının açılanmasıyla öğrenciler, doğru ve yanlış sayılarını, merkezi sınav puanlarını (MSP) ve yüzdelik dilimlerini öğrenmiş oldular. Şimdi sıra MEB’in Tercih ve Yerleştirme kılavuzunu açıklamasına geldi. Kılavuz açıklandığında, özel okulların kayıt-kabul takvimi, merkezi yerleştirmeye dahil okulların tercih ve yerleştirme takvimi ile adrese dayalı sınavsız geçişin takvimi ve detayları öğrenilmiş olacak. Bu doğrultuda öğrencileri okul seçimi-tercih-başvuru-kayıt-nakil gibi süreçleri takip edecekleri yoğun bir dönem bekliyor olacak.

 

 

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.