banner

Taş Koleji'nde "taş"lar yerinden oynadı
Eğitim dünyasının yakından tanıdığı, sektörün önde gelen isimlerinden Taş Koleji Genel Müdürü Dr. Ali Akdoğan, kurum ile yollarını ayırdı.

ali_akdoğan22 yıldan bu yana Taş Koleji'nde görev yapan Genel Müdür Dr. Ali Akdoğan, 24 Haziran itibariyle görevden kurumla yollarını ayırdığını açıkladı. Sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile süreçle ilgili bilgi paylaşan Akdoğan, "Tarık Akan’ın bir idealini gerçekleştirmek için kurduğu bu okula 22 yıl emek verme gurunu hep taşıyacağım." ifadelerini kullandı. İşte Akdoğan'ın paylaşımı: 

"Saygıdeğer Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrencilerim ve Değerli Veliler,
1998 senesinde gayrı resmi, 1999 Eylül ayından itibaren resmen göreve başladığım Özel Taş İlköğretim Kurumlarından bugün (24.06.2020) ayrıldım. 22 yıllık emek verdiğim ve öğrencilerimin gözlerinin içine huzur ile bakabileyim diye gecemi gündüzümü harcadığım okulumdan ayrılmak elbette kolay olmadı. Bir Anadolu türküsünde ölüm ile ayrılığı tartmışlar iki dirhem fazla gelmiş ayrılık diyor. Duygularım türküdeki gibi, mantığım aklın nedenselliğinin kıskacında asılı kaldı.
Dile kolay 22 yıldır yüksek sorumluluk hissiyle, adanmış bir şekilde sürdürdüğüm görev sürem boyunca değerli velilerin samimi desteklerine, sevgili öğrencilerimin umut veren davranışlarına mazhar oldum. Bu yolculuğu yaparken daima destek ve gayretleri ile bana eşlik eden yönetici ve öğretmen arkadaşlarımın özverilerini görmekten mutluluk duydum.
Saygı ile andığım Tarık Akan’ın bir idealini gerçekleştirmek için kurduğu bu okula 22 yıl emek verme gurunu hep taşıyacağım. Tarık Akan’sız geçen ve O’nun gölgesini bile aradığım bu dört yılda elbette birçok zorlukla karşılaştım. Buna rağmen asla yüksek hedef ve ideallerden taviz vermedim. Yapmacıksız, üreten, yaratan insanlar yetiştirme heyecanını hep önemsedim.
Matematik öğrenen, klasik müzik dinleyen, okuyan, okuduğunu anlayan, anladığı üzerinde düşünen çocuklar yetişsin diye azimle çalıştım. Çalışmalarımı,öğrendiğini tartışan, özgür beyinli, ezbere dayanmayan, dünyayı ve yaşamı kavrayan çocuklar idealiyle sürdürdüm. Bu sınav endeksli sistemde böyle bir eğitim olabilir miydi? Böyle yetişen çocuklar sınavlarda başarılı olur muydu? Evet, mümkündü ve böyle çocuklar yetiştirilebileceğini herkesin görmesini sağladım. Çocuklarımız dürüstçe ve başkasının arkasına saklanmadan, bir emre biat etmek zorunda kalmadan yetiştiler. Çünkü çocuklarımız Atatürk’ün “Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür insanlar yetiştiriniz” sözlerini miras kabul eden bir öğretmen ve veli topluluğunun içinde yetiştiler. Başardığım her şeyi okul topluluğu ile birlikte çalışarak yaptım.
Bugün ayrıldığım okulumun, bu ideallere bağlı kalmasını, günübirlik politikalara kapılmadan yoluna devam edebilmesini yürekten diliyorum. Yolculuğumda bana eşlik eden tüm çalışma arkadaşlarıma, bana güvenlerini her zaman hissettiren velilerimize, eğitim destek çalışanlarına içtenlikle teşekkür ederim. Herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Kalın sağlıcakla Dr. Ali AKDOĞAN"

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.