banner

104 yaşındaki kadın, paraşütle atladı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yaşayan 104 yaşındaki İskoç Margaret (Peggy) McKenzie McAlpine, paraşütle atlayarak, "yamaç paraşütü yapan en yaşlı kadın" unvanını geri aldı.

KKTC'de 4 yıl önce 100. doğum gününde ilk uçuşunu yaparak, Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Peggy, geçen yıl bu unvanını 101 yaşındaki Mary Hardison;a kaptırmıştı.

Peggy, geçen Cumartesi günü yamaç paraşütü pilotu Özgür Gökaşan ile St. Hilarion'dan havalanarak, Girne'ye bağlı Karaoğlanoğlu'na indi. Peggy ve arkadaşları, bu başarıyı şampanya içerek kutladı.

İniş sırasında Guinness Rekorlar Kitabı için atlayışa şahitlik eden İngiltere'den Lord Ken Maginnis, Girne St. Andrew Kilisesi Papazı Richard Frost ve KKTC Cumhurbaşkanlığı eski Müsteşarı Ergün Olgun hazır bulundu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.