banner

MEB, FATİH Projesi'nde üniversiteyle işbirliği yapacak
Bilgisayar destekli eğitimi amaçlayan FATİH Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile İstanbul Üniversitesi (İÜ) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Protokol kapsamında üniversite, '9. Sınıf MEB Türk Edebiyatı Z-Kitap Projesi', 'Türk Dili ve Edebiyatı Akademisi Projesi', 'FATİH Projesi'nin İncelenmesi ve Değerlendirilmesi', 'Şehir-Kültür-İstanbul Portalı Projesi'nde MEB'e destek verecek. Projenin İÜ'de yapılan imza töreninde konuşan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, "Bizim en öncelikli konumuz, öğretmenlerimizle yeni yöntemlere ilişkin bilgilerin paylaşılması. Proje ile teknolojiyi öğretmenlerimizle buluşturmuş olacağız." dedi. Rektör Yunus Söylet ise, "Yaşam boyu öğrenim felsefesini işbirliklerimizi artırma yolundayız." diye konuştu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.