banner

Okul Sütünde 'Gün' Krizi Öğrenciye Yaradı
Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı bürokratlarının küçük hatası, miniklere yaradı.

Tarım Bakanlığı, okul sütünün sadece haftanın 2 günü dağıtılacağını bildirmesine rağmen MEB yetkilileri, 'yanlışlıkla' "hafta içi her gün" duyurusu yaptı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da son noktayı koyarak okullarda her gün süt dağıtılacağını açıkladı. Kendi tasarladıkları projede "5 gün" olmadığını belirterek, maliyetin iki katına çıkacağını söyleyen Tarım Bakanlığı yetkilileri, faturadan dolayı MEB yetkililerini sorumlu tuttu. İki bakanlık bürokratları arasında yaşanan kriz üzerine Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, projeden sorumlu daire başkanını görevden aldı.YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.