banner

Kuyumculuk lisesine büyük yatırım
Türkiye'de kuyumculuk eğitimi veren ilk meslek lisesi olma özelliği taşıyan Küçükçekmece Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ne kuyumculuk sektörü 1 milyon liralık yatırım yapacak.

  Türkiye'de kuyumculuk eğitimi veren ilk meslek lisesi olma özelliği taşıyan Küçükçekmece Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ne kuyumculuk sektörü 1 milyon liralık yatırım yapacak. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol kapsamında yapılacak yatırımla lisede, atölye ve eğitmen ihtiyacı giderilerek uluslararası rekabete uygun nitelikte elemanlar yetiştirilmesi hedefleniyor. Protokol töreninde konuşan Kuyumcular Odası Başkanı Alaattin Kameroğlu, "Sektörün yetişmiş eleman ihtiyacını karşılayacak böyle bir okula ihtiyacı vardı. Bu projenin hayata geçmesi çok güzel" dedi. Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Ayhan Güner ise "İlk defa böyle bir okul kuruldu. Sektörün istediği nitelikte öğrencilerin yetiştirilmesi için üzerimize düşeni yapmaya hazırız" dedi. Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ise, "Umuyoruz ki mesleki eğitimde modern örnek bir çalışma olur. Bu çalışma diğer sektörlere de örnek olacaktır" diye konuştu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.