banner

Bugün 23 Nisan neşe doluyor insan!
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yurt genelinde, dış temsilcilikler ve KKTC'de törenlerle kutlanıyor.

23 nisan kutlamalarıMilli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer başkanlığındaki heyet, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.

Anıtkabir'deki ilk törene, Bakan Dinçer ile Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Garnizon Komutanı Korgeneral İhsan Uyar, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Bakan Dinçer, burada, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

''Aziz Atatürk,

Cumhuriyetimizin ve demokrasinin temellerinin atıldığı, TBMM'nin açıldığı günü ve dünyanın ilk çocuk bayramını bir arada kutluyor olmaktan onur ve mutluluk duyan çocuklarımız ve öğretmenlerimizle huzurunuzdayız. Ülkemizin kaderinde ve Kurtuluş Savaşı'mızda bir dönüm noktasını oluşturan bu tarihi gün, aynı zamanda gelecek nesillerin bağımsız, özgür ve her bakımdan gelişmiş bir Türkiye'de yaşaması için verilen mücadelede bir dönüm noktası olmuştur. Bizler bu değerli mirası geliştirerek, geleceğe taşımak, çocuklarımıza daha çağdaş, daha nitelikli, daha gelişmiş bir eğitim hizmeti sunmak için bütün gayretimizle çalışmaktayız. Bu ülkenin çocuk ve gençlerine duyduğumuz sevgi ve inancın bir tezahürü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, sizi şükranla ve rahmetle anıyoruz ve huzurunuzda saygılarımızı sunuyoruz.''

Bu arada Dinçer, tören sırasında kendisine sevgi gösterisinde bulunan öğrencilere el sallayarak karşılık verdi. Dinçer, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalamasının ardından öğrencilerin yanına giderek, onlarla bir süre sohbet etti ve fotoğraf çektirdi.

Gül öğrencileri kabul edecek

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, şehit ve gazi çocukları ile yedi bölge ve Ankara'daki okullardan gelen öğrencileri Çankaya Köşkü'nde ayrı ayrı kabul edecek.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlık Merkez Bina'da çocukları kabul edecek.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 19 Mayıs Stadyumu'ndaki 23 Nisan kutlama etkinliklerine katılacak.

Kutlamalar kapsamında Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi ''Türk Yıldızları'' gösteri yapacak.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.