banner

MEB Öğretmenleri evlerinde eğitecek!
Milli Eğitim Bakanlığı, E-Etüt projesi kapsamında internet altyapısını kullanarak İngilizce bilmeyen öğretmenlere evlerinde dil öğrenme imkanı sunacak.

  Pilot uygulamaya 3 ilde başlanan proje yurt geneline yayılacak. Milli Eğitim Bakanlığı, internet altyapısı üzerinden öğretmenlere İngilizce öğretmek için kolları sıvadı. Bakanlık, E-ETÜT projesi kapsamında internet altyapısı kullanılarak hazırlanan proje ile öğretmenlere 3 haftadır İngilizce öğretiyor. Proje tutarsa tüm Türkiye’ye yayılacak. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, göreve gelir gelmez öğretmenlere İngilizce öğretilmesi talimatı verdi. Talimatın ardından harekete geçen Bakanlık, e-İngilizce projesini hayata geçirdi. Alanında uzman, İngiltere’de yoğun bir eğitim görmüş ve aksanlı konuşabilen 2 İngilizce öğretmenini bu iş için yetiştiren Bakanlık, internet altyapısını kullanarak İngilizce bilmeyen öğretmenlere evlerinde dil öğrenme imkanı sundu.

600 ÖĞRETMEN YARARLANIYOR 

MEB Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Volkan Akçay’ın verdiği bilgilere göre 3 haftadır pilot illerde uygulanan projeden yaklaşık 600 kişi yararlanıyor. Rize, Aydın ve Muğla’da projenin uygulandığını ifade eden Akçay, pazartesi ve cuma günleri 18.30 ile 21.30 saatleri arasında sistemin aktif hale geldiğini belirtti. Akçay, 3 saat boyunca kursiyerlerin interaktif şekilde İngilizce öğretmenleriyle iletişime geçtiğini kaydetti.Kamu ve özel kurumlar arasındaki en büyük eğitim bilişim ağı altyapısını oluşturduklarını belirten Akçay, “Bununla birlikte İngilizce branş öğretmenleri dışındaki İngilizce bilgisi sıfır olan öğretmenlerimize İngilizce öğretiyoruz. Bu sistemsayesinde öğretmenlerimiz İngilizce dil bilgisini ve kelime bilgisini geliştiriyorlar” dedi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.