banner

Muhalefet KPSS için bir şans daha istedi
MHP’li Milletvekili Ruhsar Demirel öncülüğünde parlamentoda, bu yıl düzenlenecek olan KPSS'ye başvuramayan vatandaşların da katılımıyla basın toplantısı düzenlendi. KPSS başvurularının uzatılması talep edildi.

ruhsar demirelBu yıl KPSS'ye başvuru süresinin kısa tutulduğunu ve daha erkene alındığını savunan Demirel, başvuru süresinin son gününde ise olağanüstü hava koşulları nedeniyle birçok kişinin evinden çıkamadığını söyledi.

Vatandaşların, ''yeni bir başvuru fırsatı'' taleplerinin çok adil olduğunu ifade eden Demirel, ''Kendilerine 24 saatin bile yeteceğini söylüyorlar. Hepsinin insani gerekçeleri var. Bu konuda bir soru önergesi verdim'' dedi.

Demirel, KPSS'ye başvuramayanların elektronik ortamda örgütlendiğini ve sayılarının binlerle ifade edildiğini sözlerine ekledi.

Bir gazetecinin, ''Eğitimle ilgili yeni düzenlemede lise öğrencilerinin evlenmesinin önü açılıyor. Sizin değerlendirmeniz nedir?'' sorusuna Demirel, ''Henüz taslak halinde olan bir şey hakkında yorum yapmayı doğru bulmam ama toplumsal rahatsızlığı artırabilir. Çocuk gelinlerin sayısını azaltmaya çalışırken böyle olmaz. Bunlar çağdaş Türkiye'de olmaması gereken şeyler'' yanıtını verdi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.