banner

14 yaşındaki kızı, öğretmeni hastaneden kaçırdı
Sömestr tatilinde 1 yıldır kendisine aşık olan öğretmeni tarafından alıkonularak cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki A.A, 27 gün önce annesiyle psikiyatri muayenesi için gittiği hastanenin bahçesinden ikinci kez kaçırıldı.

Sakarya’da 3 ay önce, 14 yaşındaki kız öğrencisini alıkoyup cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla hakkında soruşturma açılan öğretmen Mesut T., il dışına tayin edildiği gün liseli A.A’yı tedavi için götürüldüğü hastaneden ikinci kez kaçırdı.

İddiaya göre 35 yaşındaki bir kız çocuğu babası öğretmen Mesut T. 14 yaşındaki A.A ile bir yıl duygusal yakınlık yaşadı. 14 yaşındaki A.A kısa süre önce eşinden boşanan öğretmeni Mesut T.’nin davranışlarına kayıtsız kalamadı ve 3 ay önce Mesut T. tarafından kaçırıldı.

Gözaltına alınan ancak küçük kızın ilk ifadesinde “kendi isteğimle kaçtım” demesi üzerine serbest bırakılan öğretmen Mesut T., olayın üzerinden çok geçmeden acılı aileye bir şok daha yaşattı. Savcılığın talebi üzerine ailesi tarafından psikiyatriste götürülen A.A muayane sonrasında tam anlamıyla kaşla göz arasında ortadan kayboldu. A.A’nın ikinci kez şoka uğrayan ailesi kızlarının tedavi için geldiği hastane bahçesinde, çarşaflı birinin hızlıca A.A’yı yürütüp sonra kayıplara karıştığının tespit edilmesi üzerine kızları A.A’yı bulmak için çareyi televizyon programına çıkmakta buldu. A.A’nın babası Rukiye A. ise konuya ilişkin şunları söyledi, “Mesut T. adlı öğretmen kızımın ortaokuldan Fen Bilgisi öğretmeni. Bir yıldır kızımla ilgileniyormuş. Ben bu durumu duyduğumda kızımla konuştuk, en ufak bir şiddet dahi uygulamadık. O günün sabahı kızımızın evde olmadığını gördük. Bu kişi kızımı ilk kaçırdığında öğretmen arkadaşının evine götürmüş. O kişinin ihbarıyla kızımı bulduk. Almaya gitmeden önce ona kimsenin elini sürmeyeceğine dair söz verdim. Mesut T. ve yanındaki kişiler kızımıza “Biz Vanlıyız, ailem beni töre cinayetinden öldürür” ifadesi vermesini önermişler. Kızımı bulunduktan sonra düzenli olarak psikiyatriye götürdük. İlk ifadesi de öğretmeni koruyordu ancak tedavi sürdükçe doğruları anlatmaya başladı”

“Çarşaflı biri götürüyor”

“27 gün önce de diş muayanesi ve psikiyatri için hastaneye götürdüm. Zaten ne olduysa o gün oldu. Kızım önce diş muayanesine girdi, sonra da psikiyatri doktoruna göründü. Her zaman 45 dakika kalırdı, bu sefer fazla durmamış. Polikliniğin iki kapısı var. Ben diğer kapıdaydım. Kamera kayıtlarında kızımın poliklinik kapısında çarşaflı biriyle hızlıca çıktığı görülüyor. Bir öğretmenin böyle bir olayda ismi geçmesi midemizi daha da bulandırıyor, kaçırdığı da bir çocuk. Üstelik kızımın bu öğretmeni geçen yıl evimize iftara geldi, yemeğimizi yedi. Kızım tam doğruları görmüşken ikinci kez zorla kaçırıldı. Her ne olursa olsun ailesi olarak biz onu bekliyoruz.”

(milliyet)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.