banner
banner

Okul sütü yine hastanelik etti
Muğla'nın Milas ilçesine bağlı iki köydeki ilköğretim okullarında eğitim gören 28 öğrenci, süt içtikten sonra rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

okul sütü yine zehirlediMilas'a bağlı Çukur ve Sakarkaya köylerindeki iklöğretim okullarında eğitim gören 28 öğrenci Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen "Okul Sütü Akıl Küpü' programı çerçevesinde dağıtılan sütten zehirlendikleri şüphesiyle bugün sabah saatlerinde ambulanslar ve otomobillerle 75'inci Yıl Milas Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Sabah saatlerinde okullarda dağıtılan sütleri içtikten sonra baş dönmesi ve mide bulantısı şikayeti üzerine okul yöneticileri ambulans çağırdı. Ambulanslarda ilk müdahaleleri yapılan 28 öğrenci daha sonra 75'inci Yıl Milas Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Öğrencileri acil serviste ziyaret ederek doktorlardan bilgi alan Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü Arslan Ersoy, "Bugün dağıtılan sütlerden dolayı bazı öğrencilerimiz rahatsızlanmış. Mide bulantısı şikayetleri olmuş. Ambulanslarla hastaneye getirildi. Muayeneleri yapan doktorlar şu anda her şeyin normal olduğunu belirtti. Tahlilleri devam ediyor. Sakarkaya ve Çukurköydeki öğrencilerimizde bu rahatsızlıklar var" dedi.

Rahatsızlandığı için hastaneye gelen öğrencilerden, Çukurköy İlköğretim Okulu Öğrencisi Nurgül Topaloğlu, dağıtılan sütü içtikten sonra karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetlerinin meydana geldiğini söyledi.

CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan da hastaneye gelerek öğrencilerin çocukların sağlık durumuyla ilgili bilgi aldı. Özcan, acil servisin önünde yaptığı açıklamada öğrencilerden 6'sının gözetim altında tutulduğunu söyledi.

(cnntürk)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.