banner

Dinçer: Kalkınma için odak mesleki eğitim olmalı
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, UNESCO'nun Çin'in Şanghay şehrinde düzenlediği ''3. Uluslararası Teknik ve Mesleki Eğitim Kongresi''nde ''Türkiye Teknik ve Mesleki Eğitim Sistemi'' konusunda konuşma yaptı.

ömer dinçerÖmer Dinçer, "Günümüzde mesleki eğitim; değişen teknoloji ve çalışma hayatı karşısında yetiştireceğimiz insanların bilgi ve yeteneklerini değiştirmeye mecbur bırakıyor. Mesleki eğitim alanında dünya genelinde eksiklik söz konusu ve hızlı bir değişime ihtiyaç var" dedi.

Bakan Dinçer, ''Mesleki eğitimin, ekonomik kalkınmaya ve sosyal içeriğin artırılmasına katkı sağlayacağını'' belirterek, ''Ulusal düzeyde gelir dağılımındaki dengesizliklerin giderilmesi ve kalkınmanın sağlanması için odak, mesleki eğitimdir'' diye konuştu.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.