banner

Evlenmek isteyenler artık eğitime tabi olacak
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen ''Değişen Dünyada Ailemiz'' sempozyumunda yaptığı konuşmada, ''Çalışmamızı tamamladık. Muhtemelen 10-15 gün içinde özellikle Ankara'nın ilçelerinde pilot çalışmalara başlayacağız. Evlilik ve aileyle ilgili temel bilgilerin verilmesini çok önemsiyoruz” dedi.

fatma şahinEvlilik kurumunun güçlü şekilde oluşması için sosyal devlet olarak evlenmeye karar veren gençlere eğitim çalışması üzerine çalıştıklarını hatırlatan Fatma Şahin, şöyle konuştu:

''Çalışmamızı tamamladık. Muhtemelen 10-15 gün içinde özellikle Ankara'nın ilçelerinde pilot çalışmalara başlayacağız. Evlilik ve aileyle ilgili temel bilgilerin verilmesini çok önemsiyoruz. Aile ve hukuk, aile ve medya, aile ve sağlık, aile ve eğitim konularında ne yapılması gerektiğini çalıştık. Ama bunun 'Bir hap gibi verdik hemen bütün boşanmalar bitti' gibi bir şey olması mümkün değil. Bu bir süreç. Bu sürecin içerisinde evlilik başladığında ilk yaşadığı olayda 'Ben çok yanlış bir tercih mi yaptım' yerine 'Ben ailenin sorun çözme kapasitesini yükseltebilirim, ben çözebilirim, bu iş bitmeden müdahale edebilirim' anlayışını gençlere vermemiz gerekiyor.''

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.