banner

Velilerden 4+4+4’e tepki
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, İhsan Yılmaz İlköğretim Okulu’nda veliler, hükümetin eğitimde 4+4+4 uygulaması kapsamında okulların birleştirilmesi girişimine tepki gösterdi.

velilerin 4+4+4 tepkisiOkul bahçesinde toplanan veliler, başlattıkları kampanyada topladıkları yaklaşık 500 imzalı dilekçeyi, Ereğli Kaymakamlığı ile İlçe Milli eğitim Müdürlüğü'ne vereceklerini belirtti.

Okulun giriş kapısında toplanan veliler adına açıklamada bulunan Ahu İpek, 8 yıllık eğitime geçilmesi ile okul bünyesindeki iki ayrı binada birinci ve ikinci kademe olarak eğitim verildiğini hatırlattı.

İhsan Yılmaz İlköğretim Okulu’nun altyapı ve eğitim kadrosu açısından başarılı okullar arasında yer aldığını savunan İpek, “Yapılan değişikliğe dayanılarak, okulumuzun orta okul olarak eğitime devam etmesi planlanmaktadır. Oysa söz konusu yasa ilk ve orta okulların mutlaka ayrı okullarda devam etmesini gerektirmediği gibi alt yapı itibarıyla şartları uygun olan okulların birlikte devam edebileceği şekilde düzenlenmiştir." dedi.

(haber7)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.