banner
banner

‘Son derse kadar takip edeceğim’
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, okulların açıldığı günden kapandığı güne kadar eğitim yapma sorumluluğu taşıdıklarını ifade ederek, ''Son gün, son derse kadar okullarımızda eğitim yapılmasını takip edeceğim'' dedi.

son derse kadar takip edeceğimBakan Dinçer, TOBB ETÜ'nün Öğrenci Konseyi'nce düzenlenen konferans öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin ''okula devamsızlık''la ilgili sorusu üzerine Dinçer, çocukların eğitiminden ve başarısından Milli Eğitim Bakanlığı'nın sorumlu olduğunu söyledi.

Bakanlık olarak okulların açıldığı ilk gün ve ilk dersten okulların kapandığı son gün ve son derse kadar eğitim yapmak, çocukların başarısını artırmak sorumluluğunu taşıdıklarına işaret eden Dinçer, ''Biz idari olarak çocuklarımızın okula devamını, öğretmenlerimizin de derslerini ısrarla takip etmelerini bekliyoruz. Eğer öğretmenlerimiz sınıfta olursa ama öğrenci bulamazlarsa eğitimi başarıyla yürütemeyiz. Bu açıdan bakıldığında ben ısrarla işin takipçisi olacağım. Son gün, son derse kadar okullarımızda eğitimin yapılmasını takip edeceğim'' diye konuştu.

Şu anda lise son sınıflarda yaklaşık 781 bin öğrencinin bulunduğunu belirten Dinçer, bu öğrencilerden yaklaşık 280 bininin dershaneye gitme imkanı olduğuna işaret etti. Dershaneye gitmeyen öğrencilerin de hakkını koruyarak eğitim yapılmasının zorunlu olduğunu kaydeden Dinçer, şöyle devam etti:

''Şayet biz eğitim yapmayacak olursak bu çocuklarımız da dershaneye gitmediklerine göre bunların boş geçen zamanlarının hesabını ve bu zaman içerisinde karşı karşıya kalacakları bir sorunun sorumluluğunu kim üstlenecek- Biz bireysel olarak veya küçük grupların çıkarlarını değil tüm eğitim sistemimizin, çocuklarımızın çıkarlarını ve haklarını korumalıyız. Ben doğrusu kendimi bu anlamda sorumlu hissediyor ve bu problemin çözümü konusunda şimdiden kararlı bir şekilde gitmek istiyorum.''

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.