banner

"Eğitim Her Engeli Aşar" Kampanyası
Türkiye genelinde yürütülen "Eğitim Her Engeli Aşar" kampanyası final programı Konya'da yapıldı.

egitim her engeli aşarTürkiye Beyazay Derneği'nce koordine edilen ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün himayesinde gerçekleştirilen "Eğitim Her Engeli Aşar" kampanyası kapsamında Mevlana Kültür Merkezi'nde bir program düzenlendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğini yaptığı final programında, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, şenliğe katılan engelli ya da engelsiz herkesin arkadaş olduğunu ve aralarında yardımlaşma anlayışının bulunduğunu kaydetti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, engellilere yönelik hükümetin ve yerel yönetimlerin hizmetlerinin sürdüğünü dile getirdi.

Çocukların bir tebessümünün dünyaya değer bir duygu olduğuna dikkati çeken Akyürek, düzenledikleri programlara daha çok engelli vatandaşları beklediklerini ifade etti.

Şiirlerin okunduğu programda, çeşitli gösteriler yapıldı. İşitme engelliler başta olmak üzere çok sayıda engelli, müzikler eşliğinde doyasıya eğlendi.

(sabah)

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.