banner

Türkçe Olimpiyatlarına 18 ülke katıldı
Ankara'da Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın katılımıyla düzenlenen "10. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları Özel Programı" 19 Mayıs stadında gerçekleştirildi.

türkçe olimpiyatları yapıldı18 ülkedeki Türk okullarında öğrenim gören öğrencilerin sahne aldığı etkinliği izlemek isteyenler, 19 Mayıs Stadı'nı doldurdu. Yoğun ilgi nedeniyle stada giremeyen çok sayıda kişi dışarıda kaldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, programda yaptığı konuşmada, stadın dışında binlerce insanın bulunduğunu belirterek, ''En kısa zamanda 40 bin kişilik stadyumu Ankara'ya kazandıracağız'' dedi.

Bakan Kılıç, ''Dünyanın neresine gidersek gidelim, başımız dik, göğsümüz kabarık bir vaziyette bayrağımızın şanıyla, şerefiyle karşılıyoruz ve dünyanın neresine gidersek gidelim Türk okullarında okuyan gençlerin çiçekleri, merhabaları ve selamlarıyla karşılanıyoruz'' şeklinde konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de ''Gittikçe büyüyoruz. Yavaş yavaş eski Osmanlı'nın heybetini kazanıyoruz'' ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Türkçe Olimpiyatları kapsamında Afyonkarahisar, Kayseri, Şanlıurfa, Kütahya ve Ordu'da etkinlikler düzenlendi.

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.