banner

İŞKUR’a güven kız iste!
Mesleki eğitim programlarına toplumsal farkındalığı arttırmayı amaçlayan İŞKUR, işşiz bir gencin ''İŞKUR'a güveniyorum'' diyerek kız istemesini anlatan kamu spotu hazırladı. RTÜK tarafından onaylanan kamu spotu, ulusal televizyon kanallarında yayınlanacak.


Genç kızın, dünürcülere kahve ikramıyla başlayan kamu spotunda, kızın babası, işsiz gence ''İşin nedir evladım-'' diye soruyor. Gencin, ''İşim yok efendim, şimdilik'' cevabı üzerine şaşıran babanın bu kez ''Peki meslek-'' diye sorması üzerine, genç adam ''O da yok'' diyor. Babanın, ''Oğlum, senin işin yok, mesleğin yok. neye güvenerek istiyorsun kızımı-'' sorusuna genç adamın rahat tavırlarla ''İŞKUR'a'' yanıtını vermesi herkesi şaşırtıyor.

Kamu spotunun devamında, ''Sevgili gençler, siz de meslek edindirme kurslarından faydalanın ve bir meslek sahibi olarak geleceğinizi kendiniz şekillendirin'' çağrısı yapılıyor ve kız istemeye giden işsiz gencin bir meslek edindirme kursuna katıldığı gösteriliyor.

AA muhabirine açıklama yapan İŞKUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı, İŞKUR'un önemli bir toplumsal sorun olan işsizliğe odaklanmış, görev alanı geniş bir kurum olduğunu belirterek, ''Bunun vicdani sorumluluğuyla hizmetlerimizin kalitesini arttırmaya çalışırken bir taraftan da toplumun tüm kesimlerine yönelik etkili, sürdürülebilir ve planlı bir tanıtım sürecini yürütüyoruz'' dedi.

Kurumun yenilenen ve gelişen hizmetlerine uygun olarak farklı niteliklere sahip gruplara aynı mesajlarla ve yöntemlerle ulaşmak yerine hedef kitleyi, iyi tanımlanmış gruplara ayırmanın, bu grupların özelliklerine uygun mesajlar ve yöntemlerle onlara ulaşmaya çalışmanın daha etkin olduğunu anlatan Yazıcı, bundan hareketle bir kamu spotu hazırladıklarını ifade etti.

İŞKUR'un hizmetlerini anlatmak için bir seri kamu spotu hazırlamayı planladıklarını dile getiren Yazıcı, böylece mesleki eğitim programlarına toplumsal farkındalığı arttırmayı istediklerini kaydederek, şunları kaydetti:

''Kurumun vizyonu ve misyonu doğrultusunda hazırlanan filmin, senaryosu ve çekimleriyle izleyenler üzerinde kalıcı ve olumlu etki bırakmasını hedefliyoruz. Bu anlamda televizyon kanallarında prime time'da yayınlanacak kalitede bir spot hazırlamak için senaryosundan, yönetimine, seslendirilmesine ve oyuncularına kadar tüm aşamalarında profesyonel bir ekiple çalıştık. Diğer spotlar arasında farklı tarzıyla ön plana çıkacak olan kamu spotuyla işsiz vatandaşlarımızı mesleki eğitim kurslarımıza katılarak geleceklerini İŞKUR ile şekillendirmeye davet ediyoruz.

Kamu spotumuzu RTÜK onayını da alarak tüm ulusal kanallara gönderdik. Televizyon kanalların Türkiye'nin temel sorunlarından biri olan işsizliğe sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde duyarlı bir yaklaşım sergileyeceğini ve bu spotu gerekli sıklıkla yayınlayacaklarını düşünüyorum.''

YASAL UYARI:

Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları ESM Yayıncılığa aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.Egitimtercihi.com
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz.